Jak wykonać wiercenie w betonie?

Po pierwsze nie samodzielnie! Wiercenie w betonie tylko w przypadku małych otworów w niewielkiej ilości jest do wykonania samodzielnie. Należy przy tym pamiętać o wszystkich zabezpieczeniach dla zdrowia – szczególnie o okularach ochronnych. Podczas wiercenia betonu w każdym momencie może nastąpić pęknięcie wiertła co można narazić nas na różnego rodzaju nieprzyjemności. Kolejna sprawa nieprzerwane wiercenie nie powinno trwać dłużej niż 40-50 sekund – szczególnie jeśli korzystamy z nieprofesjonalnego sprzętu.

Jeśli jednak chcemy aby wiercenie w betonie zostało wykonane profesjonalnie i fachowo szczególnie wtedy kiedy chcemy wykonać większą liczbę otworów w trybie tzw. produkcyjnym. Profesjonalne wiercenie w betonie ma także znacznie szersze możliwości niż takie w wykonaniu domowym. Profesjonaliści wiercić mogą znacznie większe średnice otworów oraz na znacznie większą głębokość. Jeśli rzeczywiście chcemy oszczędzić możemy to zrobić tylko w przypadku kiedy potrzebujemy jednorazową pracę, która polega na wykonaniu 2-3 otworów na niewielką głębokość o średnicy standardowego wiertła.

Pamiętaj, że przy pomocy zwykłego wiertła nie wolno rozwiercać otworów w betonie. Grozi to tak jak wyżej pisaliśmy uszkodzeniem wiertła, którego odłamki może z łatwością przeciąć skórę czy uszkodzić oczy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s